Węgry 2012

 
29.03.2012

>> Nie wolno nam zaakceptować, by sowicie opłacani komisarze unijni i europarlamentarzyści, oderwawszy się od własnego narodu, działali w interesie budowy niechcianego mocarstwa, rzadzonego przez najbogatsze banki oraz ich właścicieli – mówi w rozmowie z OLGĄ DOLEŚNIAK-HARCZUK i JOANNĄ URBAŃSKĄ dr LÁSZLÓ CSIZMADIA, prezes węgierskiej Rady Porozumienia Społecznego <<21.03.2012

7 tysięcy Polaków na Węgrzech! - Konserwa


7-tysięczna demonstracja Polaków w Budapeszcie! Rozmawiamy z szefem Klubów Gazety Polskiej - Ryszardem Kapuścińskim, o Wielkim Wyjeździe na Węgry.


14.03.2012
Przed godziną 14.00 z Warszawy wyruszył pociąg, którym uczestnicy Wielkiego Wyjazdu na Węgry dotrą do Budapesztu.

Wyjazd organizowany jest przez Kluby „Gazety Polskiej” we współpracy ze stowarzyszeniem Ruch Społeczny im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego i Stowarzyszeniem Solidarni 2010. Uczestnicy wyjazdu jadą pociągiem i autokarami do Budapesztu, aby wziąć udział w obchodach święta narodowego na Węgrzech i demonstrować swoje poparcie dla polityki premiera Viktora
Orbana.
13.03.2012

Wielki wyjazd na Węgry – ważne informacje

 

Organizatorzy Wielkiego Wyjazdu na Węgry informują, że osoby odjeżdżające z Warszawy zbierają się w holu głównym na Centralnym o godz. 13.00.

Ze względu na procedury PKP numer peronu, z którego odjedzie pociąg zostanie podany kilka godzin przed odjazdem. Będą pomagać tam wolontariusze.

15 marca o godz. 11:00 nastąpi podpisanie umowy o współpracy pomiędzy Radą  Porozumienia Społecznego (CET) na Węgrzech i w Niecce Karpackiej którą reprezentuje prezes CET  Csizmadia László, a tygodnikiem  „Gazeta Polska”, którą będzie reprezentował red. Tomasz Sakiewicz i Klubami „Gazety Polskiej” w imieniu których umowę podpisze prezes Ryszard Kapuściński.

16 marca o godz. 12:00 podpisana zostanie umowa o współpracy pomiędzy gazetą „Magyar Hírlap” którą będzie reprezentował red. Naczelny Stefka István, tygodnikiem „Gazeta Polska”, którą będzie reprezentował red. naczelny Tomasz Sakiewicz

O godz. 13:00 złożenie wieńców pod pomnikiem gen. Józefa Bem w Budapeszcie  i pod Pomnikiem Męczenników Katynia w Budapeszcie.

09.03.2012

  Wielki Wyjazd na Węgry – Warszawa Dworzec Centralny, godz. 13.45


14 marca wyjeżdżamy na Węgry do Budapesztu. Będziemy tam uczestniczyć w uroczystościach Święta Narodowego na Węgrzech. Podaję szczegółowy plan Wielkiego Wyjazdu na Węgry do Budapesztu:

 
-Warszawa Dworzec Centralny, godz. 13.45...

W trakcie podróży uczestnicy podróży otrzymają poczęstunek i symboliczną lampkę węgierskiego wina. W pociągu pojadą z nami przedstawiciele najważniejszych prawicowych mediów w Polsce, którzy  na bieżąco będą relacjonować przebieg naszej podróży i uroczystości w Budapeszcie. Pojedzie z nami red. Tomasz Sakiewicz, z którym będzie można porozmawiać. Będzie czas na nocne Polaków rozmowy.

 


25.02.2012
W związku z rosnącym zainteresowaniem przedłużono termin zgłoszeń dla uczestników Wielkiego Wyjazdu na Węgry.


     Wielki Wyjazd na Węgry – uzupełniony program uroczystości (Aktualności)

Kluby „Gazety Polskiej” organizują Wielki Wyjazd na Węgry.


Już za tydzień, 14 marca wyjeżdżamy na Węgry. Będziemy mogli uczestniczyć w uroczystościach Święta Narodowego na Węgrzech.

Przeczytaj  informacje:(aktualizacja)
- Program uroczystości
- Noclegi
- Przewodnicy

Zapraszam wszystkich Polaków, wszystkie organizacje patriotyczne, do przyłączenia się do nas. Proszę powiadomić znajomych i przyjaciół. Jedźmy razem.17.02.2012

List skierowany Dr. Csizmadia László - prezesa CET-u

12.02.2012


Prosimy osoby, które wybierają się indywidualnie do Budapesztu i chcą zabrać współtowarzysza wysyłać ogłoszenia na:
solidarnosczwegrami@gazetapolska.pl

1. WARSZAWAChciałbym jechać na Węgry, mam VV TRANSPORTERA 8-osobowego,miałbym 5 miejsc wolnych. Jestem z Warszawy, koszt tyle co na paliwo czyli po ok 170zł od osoby, zabrałbym 7 osób żeby było więcej miejsca, powrót chyba po manifestacji a jak większość by chciała zostać to dopasowałbym się do większości, jak ktoś jest chętny to nr.tel 500 741 255, e:mail: starter1970@o2.pl

2.MIELEC -
Jedziemy z Mielca-Budapeszt-Mielec 15.03.2012r. mikrobusem, mamy jeszcze kilka miejsc.Mielecki klub Gazety Polskiej. e-mail:Andy64@poczta.fm

3. WROCŁAW
- Jedziemy busem z Wrocławia mamy parę wolnych miejsc e-mail: aostrowski@tlen.pl

 

04.02.2012Szanowni Państwo


Wyjeżdżamy 14 marca wieczorem (dokładną godzinę podam w terminie późniejszym) z Warszawy do Budapesztu pociągiem PKP Intercity. Jedziemy przez:  Kraków,      Tarnów i Nowy Sącz - w tych miastach pociąg może się dodatkowo zatrzymać. Pociąg będzie mógł zabrać 780 osób (12 wagonów + WARS). Jeżeli zajdzie taka potrzeba, a muszę z radością Państwa poinformować, że zainteresowanie wyjazdem jest olbrzymie, wtedy wynajmiemy dodatkowe składy pociągów.

02.02.2012

Pamiętam jak w latach 80. chciałem pierwszy raz w życiu pojechać na Węgry. Można to było zrobić tylko na podstawie pieczątki w dowodzie osobistym, która upoważniała do przekroczenia granicy.
 
08.01.2012

Dzień 15 marca stał się Świętem Narodowym na Węgrzech. W dniu tym odbywają się liczne uroczystości państwowe, mające upamiętnić krew bohaterów, którzy zginęli w walkach o wolność. Tradycyjnie świętujący Węgrzy noszą trójkolorową kokardkę w barwach narodowych przypiętą do piersi.