Działalność Klubów „GP” doceniona! Ryszard Kapuściński i Tomasz Sakiewicz odznaczeni przez prezydenta Węgier

Działalność Klubów „GP” doceniona! Ryszard Kapuściński i Tomasz Sakiewicz odznaczeni przez prezydenta Węgier

Prezydent Węgier odznaczył Tomasza Sakiewicza oraz Ryszarda Kapuścińskiego wysokim węgierskim odznaczeniem państwowym – Krzyżem Kawalerskim Orderu Węgierskiego. – To ukoronowanie trwającej od prawie dekady współpracy „Klubów Gazety Polskiej” z węgierskimi ruchami społecznymi – w tym sensie odznaczenie, nagroda dla wszystkich, którzy się w to angażowali – powiedział dla Niezalezna.pl Sakiewicz.

W dowód uznania za aktywność organizacyjną na rzecz pogłębienia polsko-węgierskich kontaktów obywatelskich” – pisze w liście ambasador Węgier.

Szanowny Panie Redaktorze! Proszę przyjąć moje serdeczne gratulacje z okazji uhonorowania Pana 15 marca 2021 roku przez prezydenta Węgier Jánosa Ádera wysokim węgierskim odznaczeniem państwowym – Krzyżem Kawalerskim Orderu Węgierskiego – w dowód uznania za aktywność organizacyjną na rzecz pogłębienia polsko-węgierskich kontaktów obywatelskich.

Pragnę wyrazić słowa uznania za Pana dokonania oraz radość, że Pana osiągnięcia zawodowe, postawa społeczna oraz osobista zostały w ten sposób docenione.

– podpisała ambasadorka Węgier w Polsce,  Orsolya Zsuzsanna Kovács.

Tomasz Sakiewicz w rozmowie z Niezalezna.pl powiedział, że tymi od odznaczeniami uhonorowano pracę klubowiczów.

Ogromny zaszczyt, jest to ukoronowanie trwającej od prawie dekady współpracy „Klubów Gazety Polskiej” z węgierskimi ruchami społecznymi – w tym sensie odznaczenie, nagroda dla wszystkich, którzy się w to angażowali. Bazą tej współpracy jest trwająca tysiąc lat przyjaźń polsko-węgierska, której mam nadzieje dodaliśmy jeden rozdział

– powiedział Sakiewicz.

Źródło: niezalezna.pl