GPC – Jedźcie z nami do Budapesztu!

WIELKI WYJAZD NA WĘGRY \ Ostatnie dwa wyjazdy na Węgry zorganizowane przez kluby „Gazety Polskiej” na zawsze pozostaną w sercach i  pamięci tysięcy uczestników, którzy podążyli do Budapesztu, aby zademonstrować przyjaźń i poparcie dla Węgrów oraz dla polityki premiera Viktora Orbána.

W tym roku jedziemy po raz kolejny. Jedźcie z nami!

W tym roku nasze poparcie dla polityki Viktora Orbána będzie niezwykle ważne, ponieważ już na początku kwietnia planowane są na Węgrzech wybory parlamentarne, które zdecydują o przyszłości Węgrów. Przeciwko Viktorowi Orbánowi zawiązano koalicję składającą się z lewicowo-liberalnych partii, na czele których stoją politycy znani z lat 2002–2010. Ich rządy doprowadziły gospodarkę Węgier do bankructwa – przypomina Ryszard Kapuściński, szef Klubów Gazety Polskiej. Warto zaznaczyć, że  wśród liderów jest między innymi Ferenc Gyurcsány, który zasłynął słowami upublicznionymi w miesiąc po wygranych wyborach przez Partię Socjalistyczną i Związek Wolnych Demokratów: „Kłamaliśmy rano, kłamaliśmy wieczorem” – by wygrać wybory.

III Wielki Wyjazd na Węgry rusza z Warszawy z Dworca Wschodniego, 14 marca, o godz. 12. Jedziemy przez: Kielce, godz. 17, Kraków, godz. 19, Bielsko-Białą, godz. 22.20 i Żywiec, godz. 23 – w tych miastach pociąg się zatrzyma.

Do Budapesztu przyjedziemy o godz. 6. Wyjazd z Budapesztu 16 marca – Dworzec  Budapest Nyugati, godz. 19.45. Oficjalne uroczystości państwowe z udziałem Viktora Orbána rozpoczną się 15 marca o godz. 10.30 na Múzeum körút, gdzie przed Muzeum Narodowym ustawiona zostanie scena. Polacy proszeni będą o zajęcie miejsc w sektorze na pobliskim placu Kalvina (Kálvin tér). Zainstalowany tam zostanie telebim, na którym teksty wygłaszanych przemówień będą na bieżąco tłumaczone na język polski. – Uczestnicząc w tych uroczystościach, zademonstrujemy naszą przyjaźń, nasze poparcie dla Węgrów i polityki premiera Viktora Orbána – podkreśla Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny „Gazety Polskiej Codziennie” i „Gazety Polskiej”.

Koszty wyjazdu to:

miejsca siedzące – 330 zł,

kuszetki – 410 zł.
Wszelkie szczegóły znajdują się na stronie: www.wielkiwyjazdnawegry. pl. Kontakt telefoniczny z organizatorem: 506 938 677.

Pytania i oferty pomocy: solidarnosczwegrami@gazetapolska.pl.
Katarzyna Pawlak