GPC – Jedźmy razem do Budapesztu!

III WIELKI WYJAZD NA WĘGRY \ Już 15 marca po raz trzeci będziemy uczestniczyli w uroczystościach upamiętniających rewolucję na  Węgrzech w 1848 r. Kluby „Gazety Polskiej” organizują z tej okazji III Wielki Wyjazd na Węgry. W pociągu uczestnicy będą mogli porozmawiać m.in. z redaktorem naczelnym „GP” Tomaszem Sakiewiczem oraz innymi przedstawicielami prawicowych mediów w Polsce.

15 marca jest dla Węgrów dniem wyjątkowym. Tego dnia w 1848 r. rozpoczęła się na Węgrzech rewolucja, która miała doprowadzić do wyzwolenia kraju spod panowania austriackiego. Z tej okazji już po raz trzeci kluby „GP” organizują Wielki Wyjazd na Węgry. „Chcemy pamiętać o naszych ojcach i dziadkach, którzy ku wściekłości komunistycznego reżimu w 1956 r. organizowali pomoc dla bohaterów antysowieckiego powstania na Węgrzech. Uczestnicząc w uroczystościach, pragniemy zademonstrować również naszą przyjaźń i poparcie dla Węgrów oraz polityki premiera
Viktora Orbána” – czytamy w apelu klubów „GP”.

„Istnieją kraje, gdzie słowo »solidarność« zdegradowane zostało do roli pustego hasła. W innych krajach jest ono uważane za abstrakcyjne pojęcie z żargonu polityki, o którym wielu mówi, ale którego ucieleśnienia jeszcze nikt nie zaobserwował. Dopóki jednak na ziemi żyją Polacy i Węgrzy, solidarność będzie istnieć” – napisał Orbán w liście do redaktora naczelnego „GP” Tomasza Sakiewicza z dnia 17 lutego br. opublikowanym na portalu Niezależna.pl.

– Program naszego wyjazdu przedstawia się imponująco: w pociągu pojadą z nami przedstawiciele najważniejszych prawicowych mediów w Polsce, którzy na bieżąco będą relacjonowali przebieg naszej podróży do Budapesztu. Pojedzie z nami redaktor Tomasz Sakiewicz, z którym będzie można porozmawiać. Będzie czas na nocne Polaków rozmowy. W Budapeszcie odbędą się liczne spotkania, które potwierdzą i umocnią naszą współpracę z różnymi organizacjami pozarządowymi w tej części Europy – zapewniają klubowicze.

III Wielki Wyjazd na Węgry rozpocznie się 14 marca (wyjazd z Warszawy o godz. 12, następnie kolejno z Kielc, Krakowa, Bielska-Białej i Żywca), powrót 16 marca o godz. 19.45.

Koszty wyjazdu to: miejsca siedzące – 330 zł,

kuszetki – 410 zł.

Kontakt telefoniczny w sprawach WWnW: 506 938 677.

Zapraszamy wszystkich Polaków, wszystkie organizacje patriotyczne do przyłączenia się do nas. Proszę powiadomić swoich znajomych i przyjaciół. Jedźcie z nami!

Jedźcie z nami!
Dorota Łomicka

logo_GPC_small