GPC – Wracamy do węgierskich przyjaciół

Już po raz trzeci wspólnie z Węgrami będziemy 15 marca uczestniczyli w uroczystościach ich święta narodowego. Kluby „Gazety Polskiej” organizują bowiem III Wielki Wyjazd na Węgry, do stolicy tego kraju – Budapesztu. Ze względu na węgierskie kwietniowe wybory  parlamentarne wyjazd ma szczególną wagę.

15 marca 1848 r. rozpoczęła się rewolucja na Węgrzech, która miała doprowadzić do wyzwolenia kraju spod panowania austriackiego. Dlatego już trzeci raz z rzędu, kluby „Gazety Polskiej” oraz wszyscy, którzy chcą zamanifestować swoje poparcie dla przemian na Węgrzech, wybierają się do Budapesztu. Uczestnicząc w tych uroczystościach, zademonstrujemy
naszą przyjaźń, poparcie dla Węgrów i polityki premiera Viktora Orbána, Człowieka Roku 2013 „Gazety Polskiej”.
– W tym roku nasze poparcie dla polityki Orbána będzie niezwykle ważne, ponieważ już na początku kwietnia planowane są na Węgrzech wybory parlamentarne, które zdecydują o przyszłości kraju i jego mieszkańców – mówi Ryszard Kapuściński, prezes klubów „GP”. Kapuściński przypomina, że w 2013 r. na zaproszenie klubów do Warszawy na Święto Niepodległości przybyła kilkusetosobowa grupa Węgrów. – W ubiegłym roku 11 listopada w Krakowie odzyskanie niepodległości świętowała wspólnie z Polakami 500-osobowa grupa przyjaciół z Węgier, na czele której stał dr László Csizmadia, prezes Rady Porozumienia Społecznego CÖKA-CET na Węgrzech – wspomina lider klubów „GP”. Opowiada, że podczas swojego pobytu w Krakowie Węgrzy uczestniczyli w mszy św. odprawionej w archikatedrze wawelskiej w intencji pary prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich oraz wszystkich ofiar katastrofy smoleńskiej.
W marcu w Budapeszcie odbędą się liczne spotkania, które potwierdzą i umocnią naszą współpracę z różnymi organizacjami pozarządowymi w tej części kontynentu, zapoczątkowaną dwa lata temu. – Oprócz pokazania lewackiej Europie naszego poparcia dla polityki Viktora Orbána kontynuujemy nowy rozdział współpracy między Polakami i Węgrami i realizujemy podpisaną w 2012 r. umowę o współpracy pomiędzy Radą Porozumienia Społecznego (CET) na Węgrzech i w Niecce Karpackiej a „Gazetą Polską” i klubami „GP” – mówi Kapuściński.
Tłumaczy, że ta współpraca, która ma zostać rozszerzona na inne kraje, buduje nową sytuację polityczną.
– Po prostu tworzymy Europę narodów pod bokiem brukselskich polityków; Europę narodów suwerennych,dbających o swoją odrębność kulturalną, ekonomiczną, naukową, pamiętającą o swojej historii, tradycji i swoich chrześcijańskich korzeniach, wspólnych dla tej części kontynentu – mówi szef klubów „GP”.

Koszty wyjazdu: miejsca
siedzące 330 zł, kuszetki 410 zł.

Kontakt w sprawach WWnW: tel. 506 938 677  Szczegóły na stronie: www.wielkiwyjazdnawegry.pl.

Wojciech Mucha

logo_GPC_small