GPC – Wspólna walka o wolność i sprawiedliwość

III WIELKI WYJAZD NA WĘGRY 15 marca już po raz trzeci będziemy uczestniczyli w uroczystościach upamiętniających rewolucję na Węgrzech w 1848 r. Kluby „Gazety Polskiej” organizują z tej okazji III Wielki Wyjazd na Węgry. Tegoroczny wyjazd będzie szczególny – w kwietniu odbędą się tam wybory parlamentarne.
15 marca jest dla Węgrów dniem wyjątkowym. Tego dnia w 1848 r. rozpoczęła się na Węgrzech rewolucja, która miała doprowadzić do wyzwolenia kraju spod panowania austriackiego. Z tej okazji już po raz trzeci kluby „Gazety Polskiej” organizują Wielki Wyjazd na Węgry. „Chcemy pamiętać o naszych ojcach i dziadkach, którzy ku wściekłości komunistycznego reżimu w 1956 r. organizowali pomoc dla bohaterów antysowieckiego powstania na Węgrzech. Uczestnicząc w uroczystościach, pragniemy zademonstrować również naszą przyjaźń i poparcie dla Węgrów oraz polityki premiera Viktora Orbána” – czytamy w apelu klubów „Gazety Polskiej”.
Tegoroczny wyjazd będzie miał charakter szczególny, ponieważ na początku kwietnia planowane są na Węgrzech wybory parlamentarne. Przeciwko Orbánowi zawiązała się koalicja partii lewicowo-liberalnych, a na ich czele stoją politycy, których rządy w latach 2002–2010 doprowadziły węgierską gospodarkę do bankructwa.
Od 2012 r. Węgrzy uczestniczą także w obchodach polskich świąt narodowych. W ubiegłym roku do Krakowa na obchody Święta Niepodległości pod patronatem Jarosława Kaczyńskiego i klubów „Gazety Polskiej” przyjechała 500-osobowa delegacja, na czele której stanął dr László Csizmadia, prezes Rady Porozumienia Społecznego CÖKA-CET na Węgrzech. „Naszym celem jest ponowne zapewnienie należnego miejsca tym siłom spajającym, jakimi są rodzina, wierność, wiara i miłość bliźniego. […] Wspólnymi siłami wstąpmy na wyższy stopień europejskiej cywilizacji” – czytamy w porozumieniu zawartym pomiędzy Radą Porozumienia Społecznego na Węgrzech i w Niecce Karpackiej a „Gazetą Polską” i klubami „Gazety Polskiej”.
III Wielki Wyjazd na Węgry rozpocznie się 14 marca (wyjazd z Warszawy o godz. 12, następnie kolejno z Kielc, Krakowa, Bielsko-Białej i Żywca), powrót 16 marca o godz. 19.45. Koszty wyjazdu – miejsca siedzące: 330 zł, kuszetka: 410 zł. Szczegóły dotyczące wyjazdu znajdą Państwo na stronie internetowej www.wielkiwyjazdnawegry.pl, pytania można kierować też na adres mejlowy: solidarnosczwegrami@gazetapolska.pl oraz pod numer telefonu 506 938 677. Jedźcie z nami!
Dorota Łomicka

logo_GPC_small