Aktualności

19.02.2014

[2014] GPC – III Wielki Wyjazd na Węgry

PRZYJAŹŃ POLSKO-WĘGIERSKA \ Kluby „Gazety Polskiej”, tak jak w poprzednich latach, organizują Wielki Wyjazd na Węgry, do Budapesztu. Będziemy po raz trzeci razem z braćmi Węgrami uczestniczyli w uroczystościach ich Święta Narodowego. Przypomnijmy, że 15 marca 1848 r. rozpoczęła się rewolucja na Węgrzech, która miała doprowadzić do  wyzwolenia kraju spod panowania austriackiego.

Uczestnicząc w tych uroczystościach, zademonstrujemy naszą przyjaźń, nasze poparcie dla Węgrów i polityki premiera Viktora Orbána! W tym
roku nasze poparcie dla polityki Viktora Orbána będzie niezwykle ważne, ponieważ już na początku kwietnia planowane są na Węgrzech wybory parlamentarne, które zdecydują o przyszłości tego kraju. W 2012 r. na zaproszenie klubów „GP” do Warszawy na Święto Niepodległości przybyła kilkusetosobowa grupa Węgrów, natomiast w ubiegłym roku na Święto Niepodległości do Krakowa przybyła 500-osobowa grupa przyjaciół z Węgier. Podczas swojego pobytu w Krakowie Węgrzy uczestniczyli we mszy św. w archikatedrze wawelskiej odprawionej w intencji śp. pary prezydenckiej – Lecha i Marii Kaczyńskich oraz wszystkich ofiar tragedii w Smoleńsku. Węgrzy uczestniczyli również w społecznych obchodach Święta Niepodległości pod patronatem Jarosława Kaczyńskiego.

Koszty wyjazdu to: miejsca siedzące – 330 zł,

kuszetki – 410 zł.

Kontakt telefoniczny w sprawach WWnW: 506 938 677.

Zapraszamy wszystkich Polaków, wszystkie organizacje patriotyczne do przyłączenia się do nas. Proszę powiadomić swoich znajomych i przyjaciół. Jedźcie z nami!

Wojciech Mucha

logo_GPC_small

 

 

GPC_2014_02_19