Jasna deklaracja – Węgry wspierają sankcje wobec Rosji. „Nigdy nie wypowiedzieliśmy się przeciwko”

Szef węgierskiej dyplomacji Peter Szíjjártó dementuje spekulacje o blokowaniu sankcji na Rosję, w tym także na system SWIFT. O solidarności Węgier zapewnia również premier Mateusz Morawiecki.

Szef węgierskiego MSZ stwierdził, że z „żalem i szokiem” obserwuje produkcję kłamstw przeciwko Węgrom  w sprawie blokowania sankcji na Rosję, w tym dotyczące systemu SWIFT.

„Powiedzmy sobie jasno: TO NIE JEST PRAWDA! Nigdy nie wypowiedzieliśmy się przeciwko ani jednej propozycji sankcji, niczego nie blokowaliśmy”– napisał na Facebooku Peter Szíjjártó.

O poparciu przez Węgry sankcji na Rosję zapewniał również polski premier Mateusz Morawiecki po spotkaniu z węgierskim odpowiednikiem Wiktorem Orbanem. 

„Rozmawiałem dzisiaj ponownie z premierem Węgier V. Orbanem. I po raz kolejny zapewnił mnie o poparciu dla daleko idących sankcji skierowanych wobec Rosji. W tym także o zablokowaniu systemu SWIFT” – napisał na Twitterze Morawiecki.Wpis polskiego szefa rządu, jako broń w walce z fake newsami, udostępniła ambasador Węgier w Polsce Orsolya Kovács.

Mateusz Święcicki | Niezalezna.PL

Foto: Waldemar Dróżdż

źródło: www.niezalezna.pl