Jedyny taki wyjazd

Chciałbym, żeby ci, którzy pojadą z nami w tym roku, przeżyli to, co my w 2012 r. Co przeżyli ludzie, którzy byli z nami w 2021 r., kiedy Węgrzy, płacząc, witali nas, dzielili się wszystkim, co mieli przy sobie, i dziękowali za wsparcie duchowe – mówi „Codziennej” Ryszard Kapuściński, zapraszając na X Wielki Wyjazd na Węgry.

13 marca klubowicze „Gazety Polskiej” wyruszą w drogę do Budapesztu, aby wziąć udział w uroczystościach z okazji węgierskiego święta narodowego. Kluby „GP” zapraszają do przyłączenia się wszystkich Polaków i organizacje patriotyczne.

Do udziału w wydarzeniu w rozmowie z „Codzienną” zachęca prezes klubów „Gazety Polskiej” Ryszard Kapuściński. – Wszystkich patriotów, wszystkie organizacje patriotyczne w Polsce zapraszamy na X Wielki Wyjazd na Węgry. W 2012 r. zapoczątkowaliśmy akcję wspomagania narodu węgierskiego po atakach autokratów z Unii Europejskiej, zwłaszcza pana Barroso, który przerażony zmianami na Węgrzech, które się odbywały po wyborze Viktora Orbána, zaatakował naród węgierski – mówi Kapuściński.

– Pojechaliśmy wówczas wynajętym pociągiem, mając nadzieję, że pojedzie z nami jak najwięcej osób. W Budapeszcie okazało się, że jest z nami 10 tys. ludzi. Chciałbym, żeby ci, którzy pojadą z nami w tym roku, przeżyli to, co my w 2012 r., co przeżyli ludzie, którzy byli z nami w 2021 r., kiedy Węgrzy, płacząc, witali nas, dzielili się wszystkim, co mieli przy sobie, i dziękowali za wsparcie duchowe i to, że jest naród w Europie, który myśli tak jak oni i który przeciwstawia się lewackiej propagandzie Unii Europejskiej – wspomina.

Tegoroczny X Wielki Wyjazd na Węgry cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Informujemy, że miejsca w wagonach sypialnych zostały wyczerpane. Zapraszamy do skorzystania z wagonów z miejscami siedzącymi (z przedziałami 6-osobowymi). Główne wydarzenie, czyli Marsz Pokoju, odbędzie się 15 marca.

Uczestnicy wyjazdu spędzą w Budapeszcie dwie noce: z 14 na 15 marca oraz z 15 na 16 marca. „Warunkiem uczestnictwa jest wpłata na specjalne konto. W temacie przelewu prosimy o podanie swojego imienia, nazwiska, numeru PESEL (informacje potrzebne do ubezpieczenia) oraz miasta (Warszawa, Włoszczowa, Kraków, Katowice), w którym będą Państwo wsiadali do pociągu” – przekazały kluby „Gazety Polskiej” w komunikacie. Więcej informacji i numer konta na: Wielkiwyjazdnawegry.pl.

Adrian Siwek

źródło: GPCodziennie.pl