Już wkrótce polscy patrioci wezmą udział w X Wielkim Wyjeździe na Węgry

– Chciałbym, żeby ci, którzy pojadą z nami w tym roku, przeżyli to, co my w 2012 roku. Co przeżyli ludzie, którzy byli z nami w 2021 roku, kiedy Węgrzy, płacząc, witali nas, dzieląc się wszystkim, co mieli przy sobie i dziękując za wsparcie duchowe – mówi Ryszard Kapuściński, zapraszając na X Wielki Wyjazd na Węgry.

Już 13 marca klubowicze „Gazety Polskiej” wyruszą w drogę do Budapesztu, aby wziąć udział w uroczystościach z okazji węgierskiego Święta Narodowego i przejść Marszu Pokoju. Kluby „GP” zapraszają do przyłączenia się wszystkich Polaków i organizacje patriotyczne. 

Do udziału w wydarzeniu zachęca prezes klubów „Gazety Polskiej” Ryszard Kapuściński. – Wszystkich patriotów, wszystkie organizacje patriotyczne w Polsce zapraszamy do X Wielkiego Wyjazdu na Węgry. W 2012 roku zapoczątkowaliśmy akcje wspomożenia narodu węgierskiego po atakach autokratów z Unii Europejskiej, zwłaszcza pana Barroso, który przerażony zmianami na Węgrzech odbywającymi się po wyborze Viktora Orbana zaatakował naród węgierski – mówi Kapuściński. 

– Pojechaliśmy wówczas wynajętym pociągiem, mając nadzieję, że pojedzie z nami jak najwięcej osób. W Budapeszcie okazało się, że jest z nami 10 tysięcy ludzi. Chciałbym, żeby ci, którzy pojadą z nami w tym roku, przeżyli to, co my w 2012, co przeżyli ludzie, którzy byli z nami w 2021 roku, kiedy Węgrzy, płacząc, witali nas, dzieląc się wszystkim, co mieli przy sobie i dziękując za wsparcie duchowe i to, że jest naród w Europie, który myśli tak jak oni i który przeciwstawia się lewackiej propagandzie Unii Europejskiej

– wspomina.

Tegoroczny X Wielki Wyjazd na Węgry cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Informujemy, że miejsca w wagonach sypialnych zostały wyczerpane. Zapraszamy do skorzystania z wagonów z miejscami siedzącymi (z przedziałami 6 osobowymi). Główne wydarzenie, czyli marsz Pokoju odbędzie się 15 marca.  Uczestnicy wyjazdu spędzą w Budapeszcie dwie noce: z 14 na 15 marca oraz z 15 na 16 marca. „Warunkiem uczestnictwa jest wpłata na specjalne konto: PKO SA 26 1240 1040 1111 0010 7806 1812. W temacie przelewu prosimy o dokładne podanie swojego imienia, nazwiska,  PESEL (informacje potrzebne do ubezpieczenia) oraz miasto (Warszawa, Włoszczowa, Kraków, Katowice), gdzie będą Państwo wsiadać” – przekazały Kluby „Gazety Polskiej” w komunikacie.

Adrian Siwek

źródło: niezalezna.pl | https://niezalezna.pl/429279-juz-wkrotce-polscy-patrioci-wezma-udzial-w-x-wielkim-wyjezdzie-na-wegry