Media

 

13.02.2013
 

Manifestacje poparcia i spotkania dotyczące sytuacji na Węgrzech to polska odpowiedź na trudną sytuację międzynarodową tego kraju. Pierwszy Wieczór Solidarności z Węgrami odbył się w minioną sobotę w Wołominie. Wiele wskazuje, że będzie to początek kolejnej inicjatywy niepodległościowych środowisk w Polsce.

Po wywiadzie, jakiego Viktor Orban udzielił Janowi Pospieszalskiemu i po wysłuchaniu – a może raczej przesłuchaniu – premiera przed Komisją Europejską rozdzwoniły się telefony w Ambasadzie Węgierskiej w Polsce. Wielu Polaków pytało zaskoczonych urzędników „jak możemy wam pomóc?” Z pięćdziesięciotysięcznego Wołomina niezależnie zadzwoniły z tym pytaniem do ambasady i Węgierskiego Instytutu Kultury przynajmniej cztery osoby!

31.01.2013


Nowa Konstytucja Węgier uchwalona 18-kwietnia 2011 roku

(obowiązuje od 01-styczna-2012 r.)


31.01.2013

Pierwszą część bardzo ciekawej rozmowy przeprowadzonej z Ewą Stankiewicz. Fragment poświęcony jest refleksjom na temat współczesnej sytuacji na Węgrzech.

Redakcja – Ewo, zawsze bardzo nam miło widzieć Cię na naszym portalu, wiemy że jesteś bardzo zajęta – czy mogłabyś nam powiedzieć co Cię ostatnio tak absorbuje?

31.01.2013

Siódmego lutego br. w Budapeszcie zostało podpisane Oświadczenie Europejskiego Ruchu Patriotycznego. Sygnatariuszami Oświadczenia był CET (Rada Porozumienia Społecznego) ruch pozarządowy powstały w 2007 roku, skupiający kilkaset organizacji na Węgrzech, oraz CŐF (Forum Zjednoczenia Społecznego) w skład którego weszło około 600 organizacji na Węgrzech i w Kotlinie Karpackiej, czyli terenami między Alpami i Karpatami. Reprezentuje on organizacje na terenie Słowacji, Austrii, Ukrainy Zakarpackiej, Serbii, Chorwacji i Słowenii, gdzie żyje prawie 2 mln. Węgrów. CŐF został oficjalnie powołany w grudniu 2011 roku przez Węgierski Parlament.

31.01.2013


My, patrioci, obywatele europejscy tworzymy nowy ruch o nazwie Patriotyczny Ruch Europy w celu głoszenia i obrony naszych wspólnych wartości.

31.01.2013
18 kwietnia ubiegłego roku Parlament węgierski przyjął a 25 kwietnia Prezydent Węgier Pal Schmitt podpisał nową Konstytucję, która weszła w życie niecały temu, tj. 1. stycznia 2012. Przyjrzyjmy się, co w niej jest takiego, że w protestach odzywają się najwyższe władze Unii Europejskiej i słychać było nawet głos sprzeciwu zza oceanu podpisany przez samą Hilary Clinton.
19.01.2013

Mówi w specjalnym wywiadzie dla "GP" Premier Węgier Viktor Orbàn.


Ataki przeciwko mojemu krajowi mają dwa powody. Jeden to powód moralny – chodzi o wartości. Konstytucja mówi, że bez chrześcijaństwa Węgry by nie przetrwały. Poza tym znajduje się w niej ustęp określający rodzinę jako podstawę życia społecznego.

13.02.2012

Pokojowy marsz na rzecz Węgier


gygygy

 

 

 

 

 

 

 

 

Jan Pospieszalski - Wielki wyjazd na Węgry (4 marca 2012r. Kraków)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

wideo: Stefan Budziaszek
Jan Pospieszalski Bliżej - wywiad z premierem Węgier Viktorem Orbanem
Wystąpienie Viktora Orbána w PE w odpowiedzi na zarzuty Komisji Europejskiej.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


» więcej


 

 

 

 

 

 

Pokojowy marsz na rzecz Węgier - 21.01.2012r. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


» więcejWęgrzy niszczą czy budują demokrację?
Gościem Klubu Wtorkowego był dr Imre Molnár, attaché kulturalny i polityczny oraz radca polityczny Ambasady Węgier w Warszawie oraz Péter Lányi

Prowadzenie Władysław Tyrański.

(Źródło:
klubwtorkowy.pl)
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


» fotorelacja