Ostatnie miejsca na Węgry. Sakiewicz: nasz udział w wyjeździe będzie silnym poparciem dla wspólnej walki

Kończą się zapisy na IX Wielki Wyjazd na Węgry, który odbędzie się w dniach 21−24 października 2021 r. Zostały już ostatnie miejsca. Bronimy naszej suwerenności w Europie, bronimy prawa do demokratycznych wyborów i decydowania o swoim losie. Nasz udział w tym wyjeździe będzie silnym poparciem dla wspólnej walki. Zapraszam wszystkich – mówi Tomasz Sakiewicz.

Już 21 października kluby „Gazety Polskiej” ruszą w drogę do Budapesztu, by uczcić pamięć powstania węgierskiego z 1956 r. Uczestnicy wyjeżdżają 21 października z Warszawy Centralnej i Krakowa. Do Budapesztu przyjadą 22 października w godzinach porannych. Z dworca autobusami zostaną przewiezieni do hoteli.

W dniu narodowego święta Węgier, 23 października, osoby biorące udział w Wielkim Wyjeździe na Węgry ruszą w Marszu Pokoju. 

W czwartek jedziemy do Budapesztu, jedziemy w rocznicę Powstania Węgierskiego przeciwko sowieckiemu okupantowi. Powstanie zaczęło się pod pomnikiem generała Józefa Bema dowodzącego siłami zbrojnymi węgierskiej Wiosną Ludów w 1848 r. Węgrzy zaczęli swoje powstanie od manifestacji poparcia dla Polski i naszej walki o niepodległość. Dzisiaj te symbole mają szczególne znaczenie. Bronimy naszej suwerenności w Europie, bronimy prawa do demokratycznych wyborów i decydowania o swoim losie. Nasz udział w tym wyjeździe będzie silnym poparciem dla wspólnej walki. Zapraszam wszystkich. Mamy jeszcze trochę wolnych miejsc

– mówi portalowi Niezalezna.pl Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny tygodnika „Gazeta Polska”.

Źródło: https://niezalezna.pl/415355-ostatnie-miejsca-na-wegry-sakiewicz-nasz-udzial-w-wyjezdzie-bedzie-silnym-poparciem-dla-wspolnej-walki