[ZMIANA W PROGRAMIE] V Wielki Wyjazd na Węgry – Jedźcie z nami na Węgry

14 marca po raz piąty jedziemy na Węgry. Kluby „GP”, tak jak w poprzednich latach organizują Wielki Wyjazd na Węgry. Będziemy razem z braćmi Węgrami  uczestniczyć w uroczystościach Święta Narodowego. Przypomnę, że Węgrzy od wielu lat przyjeżdżają do Polski na Narodowe Święto Niepodległości. Teraz kolej na nas, ponieważ w ten sposób pokazujemy Europie, że nasza wielowiekowa przyjaźń pomiędzy naszymi narodami przetrwała, trwa i trwać będzie. Pokrótce przedstawiam program wyjazdu na Węgry:

Wyjazd z:

– Warszawy, 14 marca, o g.18.00  z parkingu Pałacu Kultury, naprzeciwko Kinoteki, jedziemy przez Kielce
– postój w Krakowie, wyjazd o g. 23.00 Dom Turysty, (Hotel PTTK „Wyspiański”), ul. Westerplatte 15/16.

Do hoteli w Budapeszcie przyjedziemy około g. 7.00; po krótkim odpoczynku o g. 9.00 zostaniecie Państwo przewiezieni na uroczystości państwowe.

15 marca

– g. 9.00 Przejazd autokarami z Hoteli do Muzeum Narodowego (Nemzeti Múzeum)

– g. 10.00 oficjalne uroczystości państwowe z udziałem Viktora Orbána  na Múzeum körút, gdzie przed Muzeum Narodowym ustawiona zostanie scena.  Na telebimie będą tłumaczone na język polski teksty wygłaszanych przemówień.

– g. 11.30 po zakończeniu uroczystości państwowych  przemarsz pod  pomnik   gen J. Bema  (Bem tér).

– g. 14.00 Uroczystość polsko-węgierskie przy pomniku gen. J. Bema, złożenie wieńców. Wygłoszenie okolicznościowych przemówień m.in. przez przedstawicieli „Gazety Polskiej”, CÖKA-CET , prof. Jerzego Snopka, Ambasadora RP w Budapeszcie, oraz najwyższych władz samorządowych Budapesztu. Przewidziano program artystyczny.

– g. 15.30 Przejazd autokarami z Placu gen. J. Bema pod Pomnik Katyński (naprzeciwko Árpád Gimnázium, Nagyszombat u. 19) gdzie odbędzie się uroczystość upamiętniająca pomordowanych w Katyniu.

– g. 16.30 przejazd autokarami na miejsce kolacji,  na Zamku (Restauracja Fortuna –  dla grupy jadącej autokarami)

– przejazd autokarami do hoteli (czas wolny)

 16 marca

– g.  8.00 Wyjazd z hoteli pod Parlament

– g. 9.00 Zwiedzanie Parlamentu  

– zwiedzanie Budapesztu, indywidualnie lub w grupach.

 Około g. 15.00 planowany wyjazd z hoteli do Polski.

Koszty wyjazdu to: 350 zł (w tym podatek VAT 23%). Prosimy o wpłaty (najpóźniej do 10 marca) na specjalne konto które w ramach  Fundacji Klubów Gazety Polskiej utworzyliśmy na tę okazję: ALIOR BANK: 96 2490 0005 0000 4600 2802 2968

Proszę na przelewie dokładnie wpisać swoje imię, nazwisko, datę urodzenia (informacje potrzebne do ubezpieczenia) oraz dodatkowo miasto w którym Państwo wsiądą do autokaru. Proszę również o informację na e-mail: solidarnosczwegrami@gazetapolska.pl.

Codziennie nowe informacje dotyczące  WWnW na stronie: www.wielkiwyjazdnawegry.pl

Kontakt telefoniczny: p. Ewa Wójcik, tel. 792 920 773; 505 038 217

Pytania i oferty pomocy: solidarnosczwegrami@gazetapolska.pl

Zapraszamy wszystkich Polaków, wszystkie organizacje patriotyczne, do przyłączenia się do nas. Proszę powiadomić swoich znajomych i przyjaciół.

JEDŹCIE Z NAMI!