Jadą na Węgry – relacja z podróży

Przed godziną 14.00 z Warszawy wyruszył pociąg, którym uczestnicy Wielkiego Wyjazdu na Węgry dotrą do Budapesztu.

Wyjazd organizowany jest przez Kluby „Gazety Polskiej” we współpracy ze stowarzyszeniem Ruch Społeczny im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego i Stowarzyszeniem Solidarni 2010. Uczestnicy wyjazdu jadą pociągiem i autokarami do Budapesztu, aby wziąć udział w obchodach święta narodowego na Węgrzech i demonstrować swoje poparcie dla polityki premiera Viktora Orbana.

Z ustaleń portalu Niezależna.pl wynika, że wyjazd z Warszawy odbył się bez żadnych problemów. Na trasie pociąg będzie się jeszcze zatrzymywał w Kielcach, Krakowie, Tarnowie i Nowym Sączu.

W Nowym Sączu na peronie uczestników Wielkiego Wyjazdu powitają zakonnice, które przygotowały dla nich poczęstunek.

Do uczestników Wielkiego Wyjazdu na Węgry w Budapeszcie dołączy także grupa Litwinów, którzy dowiedziawszy się o akcji organizowanej przez Kluby „Gazety Polskiej”, zorganizowali autokar i postanowili dołączyć do uczestników Wielkiego Wyjazdu.

Prezes klubów „Gazety Polskiej” Ryszard Kapuściński podkreśla, że akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem samych Węgrów, którzy oferują swoją pomoc uczestnikom wyjazdu.

– Węgrzy są poinformowani że przyjeżdżamy i są zainteresowani naszą akcją. Dostaję setki maili od osób, które oferują nam darmowe noclegi w swoich domach. Wiele osób wyraża swoje poparcie dla naszej inicjatywy – mówi w rozmowie z portalem Niezależna.pl Ryszard Kapuściński.


Zdjęcia z odjazdu z Warszawy uczestników Wielkiego Wyjazdu na Węgry można oglądać w galerii: (niezalezna.pl)