Na Węgry jednak autokarami

PRZYJAŹŃ POLSKO-WĘGIERSKA W ostatniej chwili doszło do drobnych zmian organizacyjnych III Wielkiego Wyjazdu na Węgry. Tym razem do Budapesztu udamy się autokarami. – Nie mogąc spełnić wymagań finansowych PKP Intercity, w ostatniej chwili musieliśmy zmienić środek transportu – mówi nam Ryszard Kapuściński, prezes klubów „GP”.

W związku ze zmianą środka transportu doszło do kilku korekt w programie podróży. Wyjazd nastąpi z Warszawy z parkingu obok Dworca Wschodniego 14 marca o godz. 12. Autokary zatrzymają się w: Kielcach przy parkingu obok Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Żytniej ok. godz. 17 i w Krakowie na parkingu przy ul. Pawiej ok. godz. 19. Planowany przyjazd do Budapesztu ok. godz. 5. Po krótkim odpoczynku i śniadaniu wszyscy uczestnicy zostaną przewiezieni na uroczystości państwowe.
– Chcąc zrekompensować wszystkim uczestnikom Wielkiego Wyjazdu na Węgry tę zmianę, postanowiliśmy z własnych środków opłacić koszty noclegu i wyżywienia podczas pobytu w Budapeszcie – zapewnia Ryszard Kapuściński, organizator wyjazdu, prezes klubów „Gazety Polskiej”. Na uczestników wyprawy czeka wiele atrakcji. Wezmą udział m.in. w oficjalnych państwowych uroczystościach z premierem Węgier Viktorem Orbánem, a także w przemarszu przez Budapeszt i uroczystościach związanych z węgierskim świętem. Przedstawiciele klubów złożą również wieńce przed pomnikiem polsko-węgierskiego bohatera Józefa Bema, a także wezmą udział w „Popołudniu literackim” w siedzibie Związku Literatów Węgierskich. Są jeszcze wolne miejsca na nasz wyjazd. Wszystkie informacje znajdują się na stronie internetowej: www.wielkiwyjazdnawegry.pl.