WIDEO | Wzruszające sceny: tak Węgrzy dziękują i żegnają Polaków. Do zobaczenia, Bratankowie!

Podziękowania, oklaski, przyjacielskie przytulenia – to wszystko towarzyszyło żegnającym się z Budapesztem Polakom. Goście znad Wisły zaintonowali znany ze stadionów okrzyk „Ria! Ria! Hun-ga-ria!”, na co gospodarze odpowiadali okrzykami „Wiwat Polska!”. Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego i zdjęć redaktora portalu Niezależna.pl, Aleksandra Mimiera.

Dobiega powoli końca „Wielki Wyjazd na Węgry”, zorganizowany przez Kluby Gazety Polskiej, w którym wzięła udział znaczna reprezentacja polskich patriotów wspierających „Bratanków”.

Węgrzy – jak zwykle – niezwykle czule odnosili się do naszych rodaków. Gdziekolwiek pojawiał się człowiek z biało-czerwoną flagą, mógł liczyć na uśmiech i pomoc.

Wzruszające było też pożegnanie. Grupie Polaków maszerującej ulicami Budapesztu dziękowano brawami i okrzykami „wiwat Polska!”. Do uczestników „Wielkiego Wyjazdu na Węgry” podbiegali miejscowi, by ich przytulić, przybić „piątkę”, czy zrobić pamiątkowe zdjęcie. Niektórzy wymieniali się flagami, albo szalikami z motywami narodowymi.

Tak właśnie wygląda przyjaźń między narodami w praktyce!

Źródło: www.niezalezna.pl